#31 2015-05-11 16:17:23

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

OK, ep napisany, Genzai nie ma być jakimś koksem czy coś, ci dezerterzy byli już po prostu zmęczeni uciekaniem. Dodatkowo juz zaznaczam że nie ma on być jakiś łowcą nagród, jego celem jest zemsta, ale z czegoś żyć musi, nie? Więc jak kasa się kończy to musi znaleźć sposób by ja zdobyć, a tak przy okazji wpadłem na pomysł by choć trochę mieć szanse na połączenie fabuły 2 teamów, no i oczywistym jest że Yasu nie zostanie raczej znaleziony od razu(chyba że ktoś tak napisze).

Biorę się teraz za pisanie karty postaci.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#32 2015-05-11 22:43:28

 Szermierz_2525

L

status brak
163148
Call me!
Skąd: To pytanie zalatuje pedofilią
Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 99
Punktów :   
WWW

Re: Rozmowy na temat histori alternative

No dobra ep napisany. Nie wiem czy się spodoba mam nadzieję, że tak. Kilka spraw już na starcie:

1. ALICE NIE JEST MOJĄ POSTACIĄ!!!!
2. Jeśli ktoś chce może ją wziąć na swoją postać, podpiąć jako NPC, może zrobić co chce, bo to tylko NPC.
3. Alice mogłaby Yasu sprzątnąć bez użycia artefaktu, bo przeszła ciężkie szkolenie w zakonie, ale nie zrobiła tego ze względu na szacunek dla "ognistego serca" (wśród Rycerzy Izumo tak nazywa się osoby posiadające artefakt mający jakiekolwiek powiązanie z ogniem). Jej kartę mogę dodać. napiszcie tutaj czy mam to zrobić, czy ma to być postać 1-2 ep onyly.
4. Dodam, że Alice nie miała być wykoszona. Ten atak jest po prostu dość nieprzewidywalny, więc Yasu dał się na niego naciąć. Do tego dziewczyna miała większy zasięg "rażenia" niż on.
5. Czy Yasutsuna umarł? Nie wiem. Wy wybierzcie i napiszcie, bo powoli zdaje mi się, że Gin chciał go uśmiercić już kilka epków temu, dając mu walkę 1vs2+, a teraz wyznaczając za jego głowę jakąś mega nagrodę i nasyłając na niego Genzai`a i Jiāngshī (prędzej czy później doszło by do konfrontacji).
6. Co z postacią jeśli Yasu umrze? Nie wiem. Jakąś wymyślę.
7. Jak Yasu ma przeżyć jeśli uważacie że powinien? Coś na pewno da się wymyślić.


Pisząc to nie chciałem prawić żadnych aluzji czy czegoś (zwłaszcza punkt 5). Tylko takie moje odczucie i uwagi. Może nawet więcej osób nie życzyło sobie yasu w tej historii z powodu choćby imienia, bo przecież w poprzedniej historii zebrał on sporo niepochlebnych opinii po sezonie 2. To tyle.

Ostatnio edytowany przez Szermierz_2525 (2015-05-11 22:46:18)


http://images70.fotosik.pl/315/a860ee8f8893fd0e.jpg

Offline

 

#33 2015-05-11 23:35:01

Tsukimiya

L

35809496
Zarejestrowany: 2014-10-27
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Wiesz Szermi ja mam podobny "problem", bo ktoś (nie znam tego numeru) napisał mi na gg (tu cytat) "Chyba popieprzyło cie z tą postacią". Widać jakiś miłośnik historii szczerze nienawidzi Zero, bo rozumiem z dalszej rozmowy że to było o niej.

Tylko mnie zastanawia dlaczego ta osoba sama nie postanowi nakierować historii na poprawne tory. Zwłaszcza, że osoba ta pomimo mojego wcześniejszego (i na gg także) wytłumaczenia, że smok nie ma walczyć wciąż nie rozumiała. W takim razie zastanawiam się dlaczego Jiāngshī jest według tej osoby ok? Jakby nie było Jiāngshī ma w karcie wpisane że jest shinso, czyli najsilniejszym wampirem, a jeśli porównamy poziom Shinso (Alucard z hellsinga, Allucard z R+V, Akasha, Moka, Tsukune, Akatsuki kojou), do smoków (Smaug, Czarny smok, smoki z record of loddos war) to Shinso zmiecie je nawet nie dostając przy tym zadyszki. Nie mówię, że Jiāngshī jest zła. Co więcej uważam, że jest 100% w porządku, ale jeśli argument "smok nie służy do walki" nie przemawia tej osobie bo "jak będzie mieć kłopoty to przecież smok pomoże bo są blisko", to Jiāngshī też nie pozwoli umrzeć swojemu pupilowi/podopiecznemu czy jak nazwać Ganzaia bo ma z nim jakieś plany.
Sama rozmowa o Zero zresztą była pełna dopowiedzeń, bo przecież kiedy smok Zero twierdzi że on tak uważa, pomimo że większość uważa inaczej to tak musi być... Strasznie załamało mnie też stwierdzenie że Intonerowie mają mieć poziom boga skoro sama zaznaczyłam, że mają być słabsze od Viera...
Dodam na przyszłość, że Zero MUSI płacić nie tylko co rok, ale i ZA KAŻDYM RAZEM kiedy uzyje tej specjalnej mocy, a i tak nie wiem cy będzie jakąkolwiek posiadać.
BTW: tak na przyszłość Intonerowie byli w fazie tworzenia jakby ktoś chciał na nich najechać.

No i tak na zakończenie: Nie wiem czy wogóle opłaca mi się ciągnąć postać Zero (dlatego nie ma karty), więc niech wszyscy którzy czytają historię napiszą mi na gg, lub tutaj co myślą. Zależnie od tego podejmę decyzję co zrobić z postacią, choć zastrzegam, że to będzie TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA DECYZJA, więc może być wam całkowicie przeciwna, lub całkowicie uległa. Wezmę też poprawki na Intonerów, itp.


http://images69.fotosik.pl/767/efed0813a6dbd353.gif

Offline

 

#34 2015-05-12 00:58:04

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Szer ja ci wcale nie chciałem zabijać Yasu, tylko żeby miał jakąś trudniejszą walkę, i jak napisałem w poprzednim poście, to był tylko pomysł by połączyć watki tych postaci, ale oni nawet nie muszą się spotkać, bo wątpię żeby aż tak uganiał się za jednym yasu, skoro jego celem jest zemsta, a nie Yasu. Dodatkowo jak miałbym ci nasłać na Yasu teraz kogoś jak to stwierdziłeś to nie Genzai`a i Jiāngshī, tylko samego Geznaia, bo Jiāngshī była postacią która z założenia miała nie walczyć, a przynajmniej ja nie miałem zamiaru jej do tego używać, więc zapewniam cię: NIE CHCIAŁEM CI ZABIĆ YASU. Ja po prostu chciałem jakoś połączyć fabułę, równie dobrze watek z nagrodą za Yasia może się zagubić i tyle.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#35 2015-05-12 13:21:46

 Szermierz_2525

L

status brak
163148
Call me!
Skąd: To pytanie zalatuje pedofilią
Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 99
Punktów :   
WWW

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Jak napisałem: to było moje odczucie, a jeśli chodzi o stwierdzenie że nasłałeś Genzai`a i Jiāngshī to chodziło mi nazwę teamu, bo przecież jest napisane w karcie, że ona to obserwator. Tylko, że "porządną walkę" sam też mogę mu załatwić zamiast wstawiać go do 1vs2+ po której zresztą stwierdziłeś, że Yasu to Ichigo... Tak więc nie dziw się, że mam takie odczucie... No ale mam rozumieć, że Yasu ma przeżyć? Czy ma wykitować? Bo mnie to obojętne. Tylko, żeby potem nikt nie zarzucał wskrzeszenia/reinkarnacji/powrotu z grobu czy czegokolwiek innego, bo przypominam: Yasu na końcu epa dopiero się wykrwawiał, więc jeszcze nie umarł.


http://images70.fotosik.pl/315/a860ee8f8893fd0e.jpg

Offline

 

#36 2015-05-12 15:18:16

Tsukimiya

L

35809496
Zarejestrowany: 2014-10-27
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Dostałam 3 odpowiedzi na gg, po których KOMPLETNIE nie wiem co zrobić z postacią, więc Gin-kun, Szermi-chan jeśli możecie to też sie wypowiedzcie. Jakby co to tutaj cytaty z gg:

"Skoro pytałaś o postać to odpowiedź: Upierdol tą pojebaną postać bo to nie ma sensu. Ona tylko psuje wszystko tak jak ty."

"Ciesze sie, że ktoś powiedział to co mysle: Ta Zero jest powalona. Ubij jej smoka, zabież specjalne zdolności to może jeszcze jakoś przejdzie ale teraz to postać do zabicia bo rozumiem, że o ma być poziom s1, a nie s999999999"

"NIE ZABIJAJ"

Jeśli nie udzielicie mi szybko rady to muszę puścić kolejkę, bo mam 2 rozejścia na następnym epciu, a oba dotyczą Zero, więc...

P.S. Jakby co to wyśle zaproszenia do pisania WSZYSTKIM osobom, które do mnie napisały. Tak, tej, która napisała, że wszystko psuję także.


http://images69.fotosik.pl/767/efed0813a6dbd353.gif

Offline

 

#37 2015-05-12 16:59:55

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Wiesz mi wali kim kto pisze pod JEDNYM warunkiem: aby postać pasowała do kanonu/klimatu, bo inaczej według mnie to mija się z celem. Inaczej to każdy niech pisze kim chce i jak chce, oczywiście tylko bez przesady z poziomami, bo jak jedna osoba co ci napisała o S1, to chyba za dużo( Nie mówię że Zero to poziom S1), bo mięliśmy takich rzeczy unikać w tej historii, tak mi się wydaje przynajmniej, bo inaczej zaraz znów dojdziemy do poziomów starej historii, i nie wiem po co było wtedy tworzenie uniwersum w którym mieliśmy nałożyć na siebie jakieś limity. Innymi słowy zrób z ta postacią co zechcesz, tyle ode mnie w tej sprawie.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#38 2015-05-13 18:16:11

Tsukimiya

L

35809496
Zarejestrowany: 2014-10-27
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Jest epcio. Normalnie byłby dłuższy, ale wywaliło mi korki w trakcie pisania, więc byłam zbyt wkurzona. Sorki.


http://images69.fotosik.pl/767/efed0813a6dbd353.gif

Offline

 

#39 2015-05-14 02:07:00

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

OK napisałem epka, wprowadziłem nowe postaci, wątek poboczny( jak wszyscy zauważyli- rebelianci, którzy chcą odzyskać swój podbity kraj), i już zaznaczam że oni nie walczą tam koło linii frontu Xia vs Gilga, więc jakby co nie mam nic przeciwko, a nawet było by mile widziane żeby wprowadzić coś od siebie do tego wątku.

Tak samo jak że Eun-ming nie jest jakimś emo, juto napiszę karty postaci żeby było wiadomo coś więcej o tych postaciach.

mam nadzieje że się spodoba.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#40 2015-05-15 23:46:36

 Szermierz_2525

L

status brak
163148
Call me!
Skąd: To pytanie zalatuje pedofilią
Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 99
Punktów :   
WWW

Re: Rozmowy na temat histori alternative

No więc epek jest. Yasu żyje, ale jest ranny, więc jeśli będzie jakaś akcja to raczej nie będzie walczyć a na pewno nie w walce 1v1. Raczej robiłby za dekoracje, czy coś w tym stylu. Nie wiem.


http://images70.fotosik.pl/315/a860ee8f8893fd0e.jpg

Offline

 

#41 2015-05-18 00:15:16

Tsukimiya

L

35809496
Zarejestrowany: 2014-10-27
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Epcio jest. Ma przysunąć nieco Zero do którejkolwiek z grup gdyby ktoś chciał to może zrobić to już teraz, a jak nie to sama to potem zrobię. Dodam tylko, że Zero raczej nie wpadnie do miasta gdzie dzieje się akcja Kada & Yasu team aby robić jakąś rozróbę. To cel na drodze, chyba że coś go zmieni.

No i ta grupa na końcu:
a) To odpór na wszystkie zarzuty o smoka. Oni je zabijają jak było pokazane na końcu.
b) owszem zabijają smoki, ale to nie są jednoosobowe armie. Zawsze wszystko planują. Nie atakują smoka skacząc mu prosto do paszczy.
c) To nie jest jakaś grupa siekaczy, która zabija smoki dla zabawy, ale nie robią tego też dla kasy (chyba że się akurat trafi). Oni mają w tym większy cel. Sami zobaczycie.
d) mam nadzieję, że koncept tej grupy się przyjmie.

No i to na tyle. Miłego czytania i powiedzcie co myślicie.

P.S.

Byłoby miło jakby Mikhail (smok Zero) jeszcze trochę pożył więc go nie zabijajcie, chyba że to naprawdę konieczne.

Ostatnio edytowany przez Tsukimiya (2015-05-18 00:16:46)


http://images69.fotosik.pl/767/efed0813a6dbd353.gif

Offline

 

#42 2015-05-18 00:29:37

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

OK, ep fajny, ale mam jedno zastrzeżenie: Hua zostało zniszczone/podbite, i jasno to napisałem, no chyba że przeoczyłem jakiegoś epka w którym zostało wyzwolone(ale wątpię), a wtedy nie mówi się że do XXX(podbity kraj), tylko ewentualnie na byłe tereny XXX, czy jakoś tak, bo poza tym zastrzeżeń nie mam. i wszystko mi się podoba, i nie rozumiem po co wprowadzasz grupę do zabijania smoków, smok nie bierze udziału w walce "istota człekokształtna" vs coś innego to przecież w porządku, nie trzeba od razu wprowadzać grupy mordującej smoki.


Edit:

Epka napisałem, napisałem się w nim nie ma co(od mniej więcej 15 go pisałem), mam nadzieje że się spodoba, wiecej już nie dałem rady z siebie wykrzesać, bo muszę zrobić dzisiaj jeszcze kilka rzeczy. I jakby co to Ha-yeon jest ślepa, ale jak wszystkie inne tego typu postaci w takich "utworach" itp radzi sobie bez wzroku.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#43 2015-05-20 17:35:35

 Szermierz_2525

L

status brak
163148
Call me!
Skąd: To pytanie zalatuje pedofilią
Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 99
Punktów :   
WWW

Re: Rozmowy na temat histori alternative

OK. Napisane.

Nie chcę, żeby było, że robię z yasu jakiegoś genialnego stratega czy coś. On po prostu korzysta z przewagi psychologicznej i podpatrzył plan z mangi jak sam powiedział.

To samo tyczy się rebeliantów. Mają po swojej stronie przewagę psychologiczną, a jak napisał gin strażnicy są rozleniwieni i zapijaczeni, więc raczej łatwo uciekną przed kimś kto rzekomo wrócił zza grobu, a do tego ma artefakt.

No i 2 udane ataki: jak napisane w epie: NIE WALCZYLI Z KADĄ. Yasu próbuje ją wywabić, żeby jakaś grupa mogła zaatakować najbogatszego człowieka w mieście (szefa miasta). Jeśli się nie uda to sami zaatakują.

No i tak myślę, że trzeba by niedługo kończyć ten arc, albo połączyć jakoś teamy.


http://images70.fotosik.pl/315/a860ee8f8893fd0e.jpg

Offline

 

#44 2015-05-20 17:53:53

 GinOrochimaru

Administrator

Zarejestrowany: 2014-09-11
Posty: 124
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

napisałem że są rozleniwieni i zapijaczeni, ale bez przesady, przynosi sobie wino, bo chce umrzeć nie wiedząc co się dzieje, a jeszcze lepiej zalać się żeby wzięli go za trupa, serio? może jeszcze jaskrawa tarcze strzelecką sobie przymocuje "żeby szybko poszło". Trochę z sensem, na służbę by mu przełożony nie dał zabrać wina, poza tym w jednym epku naspałem że Kada ich "poprawia", wiem że nie napisałem dokładnie że ich szkoli, ale tego robić chyba nie musi, no chyba że mam napisać że ich szkoli, żeby strażnicy nie przynosili sobie wina do roboty żeby zalać się do tego stopnia żeby ich brać za trupa, bo to już jest przegięcie jak według mnie. Zresztą sam tez napisałeś że Kada miała mnóstwo czasu na przygotowania, to watpie żeby siedziała na tyłku i nic nie robiła, no chyba że przygotowała się żeby walczyć z nimi 1vall(w co wątpię), ale jak tak to raczej zastawiła takie płapki, i tak przygotowała pole, że w chwile ich wyrznie, nie uważasz, przynajmniej mi sie tak wydaje.


http://c.wrzuta.pl/wi787/41986dc700069e86541de289/18815214934ea310c4b5fcd

Offline

 

#45 2015-05-22 13:42:51

Tsukimiya

L

35809496
Zarejestrowany: 2014-10-27
Posty: 95
Punktów :   

Re: Rozmowy na temat histori alternative

Przeczytałam, epka, zajrzałam tutaj i jako, że chwilowo nie mam pomysłu najpierw odpiszę:

Co do grupy to może mi posłuży w przyszłości do pewnego wątku nad którym się zastanawiam, ale muszę o dopracować, bo nie wiem czy wypali w stanie w jakim jest teraz, a poza tym, nie chciałam, żeby ktoś mi zarzucił że smoki są całkowicie nietykalne (pomimo, że to taki dodatek do tyłka Zero jakby nie było).

A co do terenów Hua: masz rację Gin-chan. Przegapiłeś. był jeden epcio w którym Hua zostało wyzwolone, ale komp mi się zwiesił, szlag mnie traił i epcio nie trafił na stronę XD. A na serio: Zero nie jest wszechwiedząca, a jej edukacja kuleje w praktycznie każdym możliwym miejscu, a więc i gramatyka, stąd mógł się wziąć ten błąd, no ale fakt. Wiem, że moja wina. Na przyszłość się nie powtórzy.


Co do żołnieży po części muszę się zgodzić z Szermim:

GinOrochimaru napisał:

-A może po prostu się przygotowują, zamiast upijać się i lenić?-Spytała Kada która przyszła zobaczyć się z dowódcą.

Pogrubiłam miejsce o które mi chodzi. Skoro Kada idzie spotkać się z dowódcą to żołnierze raczej są na służbie. Zresztą w dawnych czasach służba żołnierza trwała większą część dnia. Sam napisałeś, że się upijają i lenią pod nosem dowódcy zamiast ćwiczyć i przygotowywać. No sorki, ale żołnierze w dawnych czasach nawet kiedy nie stali na murach, nie piłowali skarbca, czy coś w tym stylu to mieli OBOWIĄZKOWY trening.


GinOrochimaru napisał:

-Naprawdę długo nie atakują.-powiedziała sama do siebie Kada patrząc na miasto.- wątpie żeby się poddali, ale ciekawe czy ten idiota jeszcze zyje, może mieli go dość, i umarł gdzieś w rynsztoku.-spytała samą siebie.-No cóż mi nic do tego powinnam zając sie przygotowaniami.-powiedziała Viera idąc w kierunku żołnieży z mapą w reku.

Wiem, że napisałeś, że idzie do żołnierzy, ale Z MAPĄ W RĘKU, czyli nie idzie ich szkolić, ale raczej przekazać im jakiś plan, czy coś. Przynajmniej ja tak to widzę, bo Viera (elita) szkoląca zwykłych żołnierzy? Do tego zapijaczonych i rozleniwionych? no nie bardzo mi się to widzi...



Szermierz_2525 napisał:

-Jak umierać to nie widząc co się dzieje hehe... Zresztą tak się zaleje, że wezmą mnie za trupa.

Wyraźnie się zaśmiał, czyli to był taki czerstwy żart tego żołnierza. Przynajmniej mi się tak wydaje.
A wino? Przecież zawsze mógł przemycić. Pracownicy (nawet żołnierze jeśli są tacy jak to opisaliście w tamtym kraju/mieście) czasami przemycają jakiś alkochol, czy coś na teran zakładu pracy. Jak często się słyszy o tym że np.: lekarz był nietrzeźwy? Albo nie słyszałeś nigdy o tym że pracownik pił w pracy? Bo ja słyszałam. Poza tym odsyłam do punktu gdzie SAM napisałeś że piją pod nosem dowódcy. Nawet gdyby Kada poprawiła kilku to wszystkich nie zmieni. No i dodajmy, że jak napisał Szermi: ona musi bronić najbogatszego więc tamtym miejscem musiała się zająć zamiast pilnować domów wszystkich bogaczy, chyba że zna klon jutsu jak Naruto (to w którym klony mogą przekazywać swoją wiedzę, itp.).


Może zbyt dosłownie biorę rzeczy które napisaliście, ale czy sam też tak nie zrobiłeś w jednym sezonie, który tylko czytałam (tam gdzie Van wykorzystywał zarazę będącą w ziemi, powietrzu, itp. żeby zabić przeciwników).



Edit:


Epcio napisany. Urwany w połowie, ale miałam klinę. To co potrafi Zero zostawiam waszej wyobraźni, lecz chyba oczywistym jest co powiedziała z kontekstu dalszej rozmowy. Kartę Zero i Shena zrobię jutro.

Ostatnio edytowany przez Tsukimiya (2015-05-23 00:18:04)


http://images69.fotosik.pl/767/efed0813a6dbd353.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gastronomiauwm.pun.pl www.natives.pun.pl www.pokemon-fly.pun.pl www.elitarnipogromcyzla.pun.pl www.polskie-zycie.pun.pl